Jaký nejlepší dar by Ti Bůh mohl dát?

Jaká je myšlenka za Objevováním života?

Všichni chceme být šťastni. Proč je tak těžké najít trvalé štěstí? Objevování života nám odkrývá malé bohy, kteří nám slibují mnoho štěstí, ale přinášejí tak málo. Při zkoumání biblického příběhu (stvoření, pád, vykoupení, nové stvoření) ukazuje Objevování života, jak lze naše nejhlubší touhy po štěstí uspokojit pouze v jediné osobě, Ježíši Kristu. Nejlepší dar, jaký nám Bůh může dát, je On sám.

 

V době, kdy jsou v západním světě základní znalosti Bible stále vzácnější, je pro nás potěšením doporučit Objevování života. Je zde úvod k dobrým zprávám nalezeným v Ježíši Kristu, které se prolínají některými „velkými obrazy“ v Bibli. Jak jen je to v krátké sérii možné, Objevování života nastíní, o čem je Bible, odhaluje naši modloslužbu a objasňuje, kde najdeme odpuštění a naději. Z rostoucího počtu evangelizačních nástrojů oslovujících muže a ženy v 21. století je to jeden z těch nejlepších.“ (D. A. Carson)

Chcete zažít ten vzrušující pocit, kdy přichází do sboru noví lidé, kteří hledají Boha?

ROZJEĎTE KURZY OBJEVOVÁNÍ ŽIVOTA!

Pro koho je kurz určen?

Kurz Objevování života má jasně promlouvat k těm lidem, kteří se nepovažují za nábožensky založené a nikdy nečetli Bibli. Má také stimulovat hlubší diskusi mezi Kristovými následovníky.

Kurz Objevování života odhaluje všechny ty malé bůžky, kteří nám slibují spoustu štěstí, ale dávají ho jen hodně málo. Kurz postupně prochází příběh Bible (stvoření, pád, vykoupení, nové stvoření) a ukazuje, že naši nejhlubší touhu po štěstí může uspokojit jen jediná osoba. Nejlepší dar, který nám Bůh může dát, je On sám.

7 setkání zahrnujících krátké filmy, biblický text a diskuzi

To, po čem v životě toužíme nejvíce, má vliv na náš postoj k životu, rozhodování a v konečném důsledku i na náš osud. Sedm lekcí kurzu Objevování života pomáhá lidem zjistit, pro co opravdu žijí, a ukazuje, jak Bůh v Kristu naplňuje naši nejhlubší touhu – touhu po štěstí.

Každá lekce Objevování života zdůrazňuje jiný aspekt Boží úžasné povahy a jeho díla. Následovně:

1. Dobrý Bůh
2. Důvěryhodný Bůh
3. Štědrý Bůh
4. Bůh, který osvobozuje
5. Bůh, který dává naplnění
6. Bůh, který dává život
7. Radostný Bůh

Co zahrnuje každá lekce?

Předehra, část 1: Ukázka šesti příběhů, které se objeví na Objevování života, a představení úvodní otázky: Jaký je nejlepší dar, jaký by vám Bůh mohl dát? 

Předehra, část 2: Prozkoumání 1. Mojžíšovy 1.

Hotel, část 1: Koloniální Indie. Pohled dívky na svého nejlepšího přítele se neočekávaně a navždy změní. Byli jsme podvedeni, abychom uvěřili lžím o Bohu? 

Hotel, část 2: Prozkoumání 1. Mojžíšovy 3.

Zlato, část 1: Kalifornská zlatá horečka. Zlatokop riskuje svůj život v honbě za zlatem. Jak daleko byste zašli kvůli tomu, co máte nejraději? 

Zlato, část 2: Prozkoumání 1. Mojžíšovy 12.

Trávník, část 1: Předměstí. Muž je uchvácen reklamou, kterou viděl pozdě večer v televizi a má pocit, že jeho život by byl kompletní jen kdyby měl dokonalou zahradu. Už ve vás někdy vaše touhy zanechaly pocit jako byste se ocitli v pasti? 

Trávník, část 2: Prozkoumání 2.Mojžíšovy 12.

Gejša, část 1: Období Edo, Japonsko. Žena je odváděna od svého manžela a rodiny ve snaze dosáhnout toho, v co doufá, že bude více vzrušující život. Co doufáte, že vám přinese v životě naplnění? 

Gejša, část 2: Prozkoumání Jana 4.

Celebrita, část 1: Los Angeles. Hollywoodská herečka má všechno, ale něco není v pořádku. Co je pro vás něco, co kdybyste to ztratili, měli byste pocit, že život už nestojí za to žít? 

Celebrita, část 2: Prozkoumání 1. Korintským 15.

Vesmír, část 1: Na oběžné dráze nad Zemí. Zatímco se kolem něj rozpadá jeho vesmírná stanice, astronaut přemýšlí nad těmi, které miluje. Jaký nejlepší dar by vám Bůh mohl dát? 

Vesmír, část 2: Prozkoumání Zjevení 21. 

 Vzhledem k tomu, jak Nátan přivádí Davida k pokání ve 2. Samuelovi 12 – vypráví mu příběh, který „probudí svědomí krále“ – Objevování života zahrnuje řadu krátkých filmů, které pomáhají lidem pochopit biblickou pravdu hlubším a více usvědčujícím způsobem.

Vedení skupinky je jednoduché
Průvodce pro vedoucího vám ukáže vše důležité, účastníci mají otázky připraveny ve své brožurce a díky videu nemusíte chystat vlastní program.

Na počtu pozvaných nezáleží
Kurz může být pořádán formou neformálního setkávání v menším počtu, stejně jako ve velkém sálu pro 50 a více účastníků. Průvodce pro vedoucí vám ukáže, jak na to. Každé setkání sestává ze dvou krátkých filmů, biblického textu a vzájemné diskuze.

Kdo vytvořil Objevování života?

Autory Objevování života jsou Barry Cooper a Nate Morgan Locke ze služby Objevování křesťanství, tým stojící za již oceněnými sériemi Objevování křesťanství a Objevování učednictví. Objevování života představují Barry Cooper, Nate Morgan Locke a Rico Tice.

Co k tomu potřebujete?

NUTNÁ VÝBAVA

Příručka pro účastníky

Příručka provádí účastníky zkoumáním Bible, doplňuje poznámky k videu a vyzývá nás k zamyšlení nad tím, co jsme prošli.

Příručka pro
vedoucí

Příručka vás provede pořádáním skupinky od sestavení týmu až po zakončení skupinky. Získáte podklady k tomu, jak se připravit na jednotlivá setkání a jak zodpovídat těžké otázky ohledně křesťanské víry.

Videa

Poutavá videa přispějí k zapamatování hlavních myšlenek.

Najděte sbor ve svém okolí, který kurz pořádá

Děkujeme za Vaši modlitební a finanční podporu pro vznik nových materiálů.

Kurz Objevování života můžete zakoupit v našem E-shopu

PROMISE CZ je tým nadšených lidí s touhou pomáhat ostatním křesťanům šířit evangelium.

+420 721 862 150

info@promisecz.org

Adresa: Kunín 167, Nový Jičín, 74253, ČR, IČO 22904221