Objevování křesťanství je netradiční kurz pro lidi, kteří se chtějí dozvědět, o co v křesťanství jde, a nebo si jen osvěžit základy.

Cílem kurzu je objevit, kým je Ježíš, proč přišel a co to pro nás znamená.

Jestli se rozhodnete zúčastnit se, nemusíte se bát, že byste se museli modlit, zpívat či číst nahlas. Budete mít možnost klást všelijaké zajímavé otázky nebo jen poslouchat. Kurz Objevování křesťanství běží ve Velké Británii už víc jak deset let a v ČR oficiálně od roku 2013. Mnoho sborů i skupin se do kurzu zapojilo ve svém prostředí. Program je přizpůsoben různým věkovým skupinám a potřebám účastníků.

Každý týden se na kurzu díváme na video. Už teď se můžete podívat na první epizodu.

Nejčastější dotazy

Kurz Objevování křesťanství je pro každého, kdo chce v neformální atmosféře, ve skupině jiných lidí, lépe poznat, prozkoumat a zjistit, co je křesťanství. Nezáleží na tom, jestli už máte z dřívějška zkušenost s kostelem, křesťany, Biblí, nebo ne, tento kurz je pro vás. Každý je vítaný – od vytrvalého a oddaného člena církve až po přesvědčeného ateistu. Respektujeme původ každého, jeho kulturu i víru. O sobě nám můžete povědět tolik, kolik uznáte za vhodné. Nikdo vás nebude do ničeho nutit.

Obvykle na počátku setkání se podává jídlo, takže můžete na setkání přijít rovnou z práce. Kurz probíhá na více místech ve skupinkách skládajících se ze 6 až 9 lidí. Po krátké diskusi nad tématem z minulého týdne si účastníci poslechnou hlavní téma, které představí vedoucí kurzu, nebo bude puštěno ze záznamu z DVD.

Po 20minutové přednášce je čas na diskusi ve skupině, ptaní se a hledání odpovědí. Setkání končí zhruba po 2 hodinou. Pokud byste chtěli diskutovat déle, je to samozřejmě možné.

Kurz trvá 10 týdnů včetně víkendu nebo výjezdního dne, během kterého bude příležitost pozastavit se nad jinými tématy jako: Bible, Duch svatý, modlitba či církev.

Samozřejmě, že můžete.

Ne, všechny materiály jsou zajištěny.

Účast na kurzu je bezplatná. Můžete být ale požádáni, abyste uhradili sešit pro účastníka (30,-Kč).

Věříme, že ne. Není to žádné církevní setkání. Neobsahuje modlitby, zpěv, tleskání, ani nikdo po vás nebude chtít, abyste nahlas četli texty.

Během každého večera bude promítnutá krátká přednáška zaznamenaná na DVD vysvětlující, co je to křesťanská víra. Poté začne diskuse. Doufáme, že to, co uslyšíte vás zaujme a dá vám nové podněty k přemýšlení. Vedoucí skupiny se bude snažit diskusi usnadnit a pomůže vám v hledání odpovědí.

Ne, když nebudete chtít. Můžete jednoduše přijít a poslouchat ostatní

Kurz Objevování křesťanství se liší tím, že se zaměřuje na Markovo evangelium a klade zvláštní důraz na to, kým je Ježíš, jaké byly jeho cíle a co znamená následovat Ho.

3 otázky Jakuba Limra

Těžké otázky

Přečtěte si Markovo evangelium.

Zde si můžete přečíst evangelium podle Marka. Má 16 kapitol a přečtení všech trvá kolem hodiny. Marek vše sepsal v 60. letech prvního století – asi 30 let po událostech, které popisuje. Z textu je jasné, že informace zde obsažené pocházejí od očitých svědků. Evangelium podle Marka lze rozdělit na dvě části, které odpovídají třem důležitým otázkám:

Kapitoly 1-8: “Kým je Ježíš?”

Kapitoly 6-16: “Proč Ježíš přišel? Jaká by měla být naše reakce?”

Během čtení je dobré se ptát sám sebe – jak to, co jsem si přečetl, vlastně odpovídá položeným otázkám.

Názory na kurz