OBJEVOVÁNÍ ŽIVOTA

PRO KOHO: pro hledající i křesťany

POČET SETKÁNÍ: 7

POČET ÚČASTNÍKŮ: libovolný

FORMA: krátké filmy, biblický text a diskuze

VEDENÍ SKUPINKY: jednoduché

PŘEHLED LEKCÍ

Lekce 1 Dobrý Bůh

Předehra, část 1: Ukázka šesti příběhů, které se objeví na Objevování života, a představení úvodní otázky: Jaký je nejlepší dar, jaký by vám Bůh mohl dát? 

Předehra, část 2: Prozkoumání 1. Mojžíšovy 1.

Lekce 2 Důvěryhodný Bůh

Hotel, část 1: Koloniální Indie. Pohled dívky na svého nejlepšího přítele se neočekávaně a navždy změní. Byli jsme podvedeni, abychom uvěřili lžím o Bohu? 

Hotel, část 2: Prozkoumání 1. Mojžíšovy 3.

Lekce 3 Štědrý Bůh

Zlato, část 1: Kalifornská zlatá horečka. Zlatokop riskuje svůj život v honbě za zlatem. Jak daleko byste zašli kvůli tomu, co máte nejraději? 

Zlato, část 2: Prozkoumání 1. Mojžíšovy 12.

Lekce 4 Bůh, který osvobozuje

Trávník, část 1: Předměstí. Muž je uchvácen reklamou, kterou viděl pozdě večer v televizi a má pocit, že jeho život by byl kompletní jen kdyby měl dokonalou zahradu. Už ve vás někdy vaše touhy zanechaly pocit jako byste se ocitli v pasti? 

Trávník, část 2: Prozkoumání 2.Mojžíšovy 12.

Lekce 5 Bůh, který dává naplnění

Gejša, část 1: Období Edo, Japonsko. Žena je odváděna od svého manžela a rodiny ve snaze dosáhnout toho, v co doufá, že bude více vzrušující život. Co doufáte, že vám přinese v životě naplnění? 

Gejša, část 2: Prozkoumání Jana 4.

Lekce 6 Bůh, který dává život

Celebrita, část 1: Los Angeles. Hollywoodská herečka má všechno, ale něco není v pořádku. Co je pro vás něco, co kdybyste to ztratili, měli byste pocit, že život už nestojí za to žít? 

Celebrita, část 2: Prozkoumání 1. Korintským 15.

Lekce 7 Radostný Bůh

Vesmír, část 1: Na oběžné dráze nad Zemí. Zatímco se kolem něj rozpadá jeho vesmírná stanice, astronaut přemýšlí nad těmi, které miluje. Jaký nejlepší dar by vám Bůh mohl dát? 

Vesmír, část 2: Prozkoumání Zjevení 21. 

 Vzhledem k tomu, jak Nátan přivádí Davida k pokání ve 2. Samuelovi 12 – vypráví mu příběh, který „probudí svědomí krále“ – Objevování života zahrnuje řadu krátkých filmů, které pomáhají lidem pochopit biblickou pravdu hlubším a více usvědčujícím způsobem.

Jaký nejlepší dar by vám Bůh mohl dát?

Objevování života. Jaké je hlavní téma kurzu Objevování života?

Všichni chceme být šťastní. Proč je tak těžké nalézt trvalé štěstí?

Kurz Objevování života odhaluje všechny ty malé bůžky, kteří nám slibují spoustu štěstí, ale dávají ho jen hodně málo. Kurz postupně prochází příběh Bible (stvoření, pád, vykoupení, nové stvoření) a ukazuje, že naše nejhlubší touha po štěstí může být uspokojena jen v jediné osobě. Nejlepší dar, který nám Bůh může dát, je on sám.

Pro koho je kurz určen?

Kurz Objevování života má jasně promlouvat k těm lidem, kteří se nepovažují za nábožensky založené a nikdy nečetli Bibli. Má také stimulovat hlubší diskusi mezi Kristovými následovníky.

Jaký nejlepší dar by vám Bůh mohl dál? 

To, po čem v životě toužíme nejvíce, má vliv na náš postoj k životu, rozhodování a v konečném důsledku i na náš osud. Sedm lekcí kurzu Objevování života pomáhá lidem zjistit, pro co opravdu žijí, a ukazuje, jak Bůh v Kristu naplňuje naši nejhlubší touhu – touhu po štěstí. 

Naší nadějí i modlitbou je nejen to, aby si lidé opravdu příjemně užili kurz Objevování života a trochu lépe se seznámili s Biblí, naší nadějí a modlitbou je to, aby lidé začali žít s Bohem, protože žádné štěstí není větší, žádné potěšení hlubší a žádný dar úžasnější než poznávání Boha. 

„Bible není cílem sama o sobě,“ napsal evangelista A. W. Tozer, „ale prostředkem, který přivádí lidi ke konečnému a uspokojujícímu poznání Boha, umožňuje jim vstoupit do Boží přítomnosti a radovat se z ní, okusit a poznat vnitřní sladkost samotného Boha v samotném středu svých srdcí.“

Materiály ke kurzu

Objevování života - videa ke kurzu v elektronické formě

Autoři kurzu

Kdo vytvořil Objevování života? Autory Objevování života jsou Barry Cooper a Nate Morgan Locke ze služby Objevování křesťanství, tým stojící za již oceněnými sériemi Objevování křesťanství a Objevování učednictví. Objevování života představují Barry Cooper, Nate Morgan Locke a Rico Tice. Služba Christianity Explored Ministries (CEM) má za cíl poskytnout křesťanským církvím a organizacím na celém světě zdroje, které jasně a smysluplně vysvětlují křesťanskou víru přímo z Bible.

Zkušenost
Read More
V době, kdy jsou v západním světě základní znalosti Bible stále vzácnější, je mi potěšením doporučit Objevování života. Toto je jeden z nejlepších evangelizačních nástrojů oslovujících muže a ženy v jednadvacátém století. (D. A. Carson)
Zkušenost
Read More
Skvělý nástroj, který míří na to, co ve svých životech uctíváme. Kurz jsem lektoroval už potřetí a pokaždé to bylo pro účastníky kurzu velmi užitečné. Objevování života poukazuje na to, že Ježíš je mnohem lepší než cokoliv jiného, co milujeme a uctíváme (což všichni děláme). Dobře promyšlený kurz. (Ian Somasundram)
Zkušenost
Read More
Vyprovokovat správné otázky může být náročnější než nabídnout správné odpovědi. Objevování života tuto výzvu úspěšně řeší. Objevování života spojuje skvělé filmové klipy se základními otázkami pro vedení diskuse, díky čemuž je evangelizace v malých skupinách poutavější. Objevování života vřele doporučuji. (Michael Horton, profesor teologie a apologetiky na Westminsterském semináři v Kalifornii)
 

Máte zájem nebo dotaz?

Koordinátor kurzu
Martina Valchářová
Jaký nejlepší dar by vám Bůh mohl dál?
To, po čem v životě toužíme nejvíce, má vliv na náš postoj k životu, rozhodování a v konečném důsledku i na náš osud. Sedm lekcí kurzu Objevování života pomáhá lidem zjistit, pro co opravdu žijí, a ukazuje, jak Bůh v Kristu naplňuje naši nejhlubší touhu – touhu po štěstí.
Napište mi své dotazy

    Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.