Kurzy Objavovania kresťanstva budú prebiehať v tejto online miestnosti.

Pozvánka na stiahnutie tu.

Pre koho je kurz určený?

Kurz Objavovanie kresťanstva je pre každého, kto chce v neformálnej atmosfére v skupine iných ľudí lepšie spoznať, preskúmať a zistiť, čo je kresťanstvo. Nezáleží na tom, či už máte z minulosti skúsenosti s kostolom, kresťanmi, Bibliou, alebo nie, tento kurz je pre vás. Každý je vítaný – do vytrvalého a oddaného člena cirkvi až po presvedčeného ateistu. Rešpektujeme pôvod každého, jeho kultúru aj vieru. O sebe nám môžete povedať toľko, koľko uznáte za vhodné. Nikto vás nebude no ničoho nútiť.

Ako program vyzerá?

Na začiatku kurzu sa najprv porozprávame v uvoľnenej atmosfére. Po krátkej diskusii nad témou z minulého týždňa si účastníci vypočujú hlavnú tému, ktorá bude predstavená krátkym videom. Po tej je čas na diskusiu v skupine, pýtanie sa a hľadanie odpovedí. Stretnutie končí približne po 2 hodinách. Pokiaľ by ste chceli diskutovať dlhšie, je to samozrejme možné.

Ako dlho kurz trvá?

Kurz trvá 7 týždňov. Jedno stretnutie je naplánované na 2 hodiny. Na konci by sme radil spravili spoločný víkend s čítaním Biblie, pokiaľ to dovolí aktuálna situácia v ČR a SR.

Ako bude vyzerať harmonogram stretnutia?

18:30 začiatok, neformálny rozhovor

19:15 rozhovor nad textom z evanjelia

19:45 sledovanie videonahrávky

20:00 rozhovor nad témou lekcie

20:30 rozlúčenie a neformálne rozhovory s účastníkmi

Ako sa líši kurz OK od ostatných kurzov?

Kurz Objavovanie kresťanstva sa líši tým, že sa zameriava na Markovo evanjelium a kladie špeciálny dôraz na to, kým je Ježiš, aké boli jeho ciele a čo znamená Ho nasledovať. OK sa nesnaží pokryť celú šírku tém o kresťanstve, preto je hlbší a cielený na otázky učenia o Kristovi a obrátenie sa k Nemu. Ja rozdiel od iných kurzov dáva účastníkom väčšiu slobodu, napr. modlitba nie je súčasťou stretnutia a snaží sa vychádzať iba z textu, ktorý študujeme, preto je kurz jednoduchší a veľmi zrozumiteľný. Dáva príležitosť účastníkom sa vopred pripraviť na otázky a po celú dobu účastníci vedia, čo sa bude preberať a kde sa nachádzajú vďaka prehľadne spracovanej príručke.

Príručka ku kurzom bude účastníkom zaslaná formou pdf. Na vyžiadanie tiež v tlačenej forme.

Pre správne pochopenie kurzu je dôležité, aby ste sa zúčastnili minimálne 6 zo 7 stretnutí

Kurz je zadarmo.

Tešíme sa na Vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *