SLOVO JEDEN JEDNOMU

PRO KOHO: pro hledající i křesťany

POČET SETKÁNÍ:

Záleží na vašich časových možnostech a také na vaší osobnosti. Jak postupně procházíte jednotlivé lekce, projdete celé Janovo evangelium. Celkem kurz obsahuje 38 lekcí.

POČET ÚČASTNÍKŮ: ve dvou s kamarádem

FORMA: Každá kniha rozděluje biblický text na zvládnutelné části – kapitoly. Přečíst jednu kapitolu vám zabere 20–30 minut.

VEDENÍ SKUPINKY: jednoduché

ke stažení

SLOVO JEDEN JEDNOMU

Janovo evangelium pro sdílení s přáteli v přehledné a srozumitelné formě.

Boží slovo pro všechny

Nemusíte být teologem, profesionálním evangelistou ani farářem, abyste mohli číst Bibli se svými přáteli. Jediné, co potřebujete, je radost ze čtení Božího Slova a ochotu sdílet s ostatními dobrou zprávu. V PROMISE CZ věříme, že Boží Slovo přináší odpovědi na otázky po smyslu života, a proto jsme vytvořili českou verzi Slova jeden jednomu. Publikace nabízí možnost studovat Bibli s vašimi blízkými bez ohledu na vaše vzdělání a zkušenosti.

Jak to funguje?

Slovo jeden jednomu nabízí všechno, co potřebujete k tomu, abyste se svým kamarádem mohli projít Janovo evangelium. Každá kniha rozděluje biblický text na zvládnutelné části – kapitoly. Přečíst jednu kapitolu vám zabere 20–30 minut. V každé kapitole najdete několik veršů z evangelia. Průvodní poznámky navíc obsahují otázky a informace, které můžou sloužit jako vodítko pro vaše rozhovory.

Slovo jeden jednomu bylo vytvořeno tak, abyste ho mohli číst ve dvou s kamarádem ať už v kavárně, doma nebo v kanceláři – zkrátka kdekoliv. Materiál vám dá vše, co potřebujete pro setkání ve dvou. Obsahuje pasáže z Bible, otázky, odpovědi a postranní poznámky. Každá lekce nás seznamuje z částí Janova evangelia a vysvětluje, co jednotlivé pasáže znamenají a jak to ovlivňuje naše životy.

Čas strávený setkáním nad Biblí se může pohybovat od 25 do 40 minut. Záleží na vašich časových možnostech a také na vaší osobnosti.

Jak postupně procházíte jednotlivé lekce, projdete celé Janovo evangelium. Celkem kurz obsahuje 38 lekcí.

 

Materiály kurzu

Autoři kurzu

William Taylor a Richard Borgonon z Velké Británie jsou spoluautory knihy Slovo jeden jednomu. Od roku 1986 je Richard Borgonon předsedou The Rock Foundation, registrované charitativní organizace specializující se na podporu toho, co popisuje jako „přední linii “. Biblická služba, kde vzniklo Slovo jeden jednomu. Richard dnes tráví většinu času sdílením Bible s vedoucími pracovníky a také mezinárodními přednáškami o evangelizaci v dnešním době. Slovo jeden jednomu má za cíl povzbudit věřící, aby četli Janovo evangelium s lidmi, kteří se o Boha zajímají.

Zkušenost
Read More
„Neznám lepší pomůcku pro zaneprázdněné lidi než Slovo jeden jednomu. Umožňuje sdílet křesťanské poselství Janova evangelia lidem kteří si myslí, že nejsou obzvlášť nadaní aby přesvědčivým způsobem sdíleli evangelium s kolegou, nebo přítelem. Díky transparentnímu formátu otázek a odpovědí zajišťuje přesvědčivou a bezproblémovou komunikaci o velkých pravdách evangelia. Ukazuje se, že je velmi účinný po celém světě.“ Profesor matematiky John Lennox, Oxford
Zkušenost
Read More
„Boží Slovo působí, takže pokud jde o sdílení Slova jeden jednomu s ​​našimi přáteli, naší zodpovědností je být obracečem stránek – Duch svatý je ten, kdo otevře slepé oči. Musíme se prostě jen podělit. Materiál je fantastický a tak snadno se používá. Úplně mi to změnilo způsob, jakým vnímám sdílení Bible a jak snadné to může být. Začala jsem sdílet Slovo jeden jednomu s kamarádem. Nina
Zkušenost
Read More
Podpořili jsme službu Jardy Ondráčka, kterému jsme zaslali tištěné materiály Slovo jeden jednomu a Pán Bůh si ho použil k obrácení dvou lidí v psychiatrické léčebně a k oslovení mnohých dalších. PROMISE CZ
 

Máte zájem nebo dotaz?

Koordinátor kurzu
Šárka Koníčková

Seznamte své přátele s Ježíšem

V PROMISE CZ věříme, že Boží Slovo přináší odpovědi na otázky po smyslu života, a proto jsme vytvořili českou verzi Slova jeden jednomu. Publikace nabízí možnost studovat Bibli s vašimi blízkými bez ohledu na vaše vzdělání a zkušenosti.
Slovo jeden jednomu nabízí všechno, co potřebujete k tomu, abyste se svým kamarádem mohli projít Janovo evangelium. Každá kniha rozděluje biblický text na zvládnutelné části – kapitoly.
Slovo jeden jednomu doporučuje profesor John Lennox.
Ke stažení zdarma.

 

Napište mi své dotazy

    Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.