Kurzy Objevování křesťanství budou probíhat v této online místnosti.

Pozvánka ke stažení zde. 

Pro koho je kurz určen?

Kurz Objevování křesťanství je pro každého, kdo chce v neformální atmosféře, ve skupině jiných lidí, lépe poznat, prozkoumat a zjistit, co je křesťanství. Nezáleží na tom, jestli už máte z dřívějška zkušenost s kostelem, křesťany, Biblí, nebo ne, tento kurz je pro vás. Každý je vítaný – od vytrvalého a oddaného člena církve až po přesvědčeného ateistu. Respektujeme původ každého, jeho kulturu i víru. O sobě nám můžete povědět tolik, kolik uznáte za vhodné. Nikdo vás nebude do ničeho nutit.

Jak program vypadá?

Na začátku kurzu si nejprve povídáme v uvolněné atmosféře. Po krátké diskusi nad tématem z minulého týdne si účastníci poslechnou hlavní téma, které bude představeno krátkým videem. Po té je čas na diskusi ve skupině, ptaní se a hledání odpovědí. Setkání končí zhruba po 2 hodinou. Pokud byste chtěli diskutovat déle, je to samozřejmě možné.

Jak dlouho kurz trvá?

Kurz trvá 7 týdnů. Jedno setkání je plánováno na 2 hodiny. Na konci bychom rádi udělali společný víkend se čtením Bible, dovolí-li to aktuální situace v ČR.

Jak bude vypadat harmonogram setkání?

18:30 začátek, neformální povídání
19:15 rozhovor nad textem z evangelia
19:45 sledování videonahrávky
20:00 rozhovor nad tématem lekce
20:30 rozloučení a neformální rozhovory s účastníky

Jak se liší kurz OK od ostatních kurzů?

Kurz Objevování křesťanství se liší tím, že se zaměřuje na Markovo evangelium a klade zvláštní důraz na to, kým je Ježíš, jaké byly jeho cíle a co znamená následovat Jej. OK se nesnaží pokrýt celou šíři témat o křesťanství, proto je hlubší a cílený na otázky učení o Kristu a obrácení k Němu. Na rozdíl od jiných kurzů dává účastníkům větší svobodu, např. modlitba není součástí setkání a snaží se vycházet pouze z textu, který studujeme, proto je kurz jednodušší a velmi srozumitelný. Dává příležitost účastníkům se dopředu připravit na otázky a celou dobu účastníci vědí, co se bude probírat a kde se nacházejí díky přehledně zpracované příručce.

Příručka ke kurzu bude účastníkům zaslána formou pdf. Na vyžádání také v tištěné formě.

Pro správné pochopení kurzu je důležité, abyste se zúčastnili minimálně 6 ze 7 setkání.

Kurz je zdarma.

Těšíme se na Vás 🙂

Šárka Koníčková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *