[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dnes jsem po dlouhé době mluvila s Romanem a on mi jen tak mimochodem prozradil, že letos na konci školního roku pokřtili prvního z mužů bez domova z kurzů Objevování křesťanství a druhý bude křtěn v září. Chvála Pánu Bohu za to.

Přečtětě si jeho svědectví.[/vc_column_text][ultimate_heading main_heading=”První kurz Objevování křesťanství pro lidi bez domova ” default_sub_heading=”Roman Cimbulka”][/ultimate_heading][vc_column_text]Od 3. 2. do 22. 6. 2016 probíhal v rámci Sboru Církve bratrské v Táboře kurz „Objevování křesťanství“. Kurz pořádal náš sbor pro muže bez domova, kteří přicházejí do našich shromáždění – zúčastňovalo se jich 6-8.  Byl to asi spíše netypický kurz.

Kurz probíhal v salonku restaurace „Braník“ přes oběd vždy ve středu jednou za 14 dní (setkání trvalo asi 2 hodiny).  Probíralo se Markovo evangelium a hlavními směry byli otázky „Kdo je Ježíš?“ „Proč Ježíš přišel? a „Jak to souvisí s našimi životy?“

Vždy jsme pouštěli video a na začátku a na konci setkání diskutovali, také odpovídali na dotazy a otázky. Některá témata jsme museli zjednodušovat, aby jim naši účastníci rozuměli. Každý dostal vytištěné Markovo evangelium a kdo chtěl i Nový zákon. Příliš se nedařilo motivovat tyto muže bez domova k osobnímu čtení Markova evangelia, většinou přišli nepřipraveni a pokud četli z Bible, tak něco jiného.

Na závěr kurzu jsme promítali ve sboru film „Opři žebřík o nebe“ o službě slovenského katolického faráře Mariana Kůfy lidem bez domova, a v závislostech.

Snažili jsme se srozumitelně předat evangelium i s nároky na život. Cílem bylo pomoci k pochopení evangelia a k zodpovědnému rozhodnutí pro změnu života s Boží pomocí.

Viděli jsme, jak jasné Boží slovo, jako na obě strany broušený meč, každého účastníka někam posunulo, některé blíže k Bohu a k naději, jiné dále od zodpovědného přístupu a dokonce i do větších problémů. Výsledek je vidět i v našich shromážděních, kam většina účastníků kurzu dochází. Po několika měsících zůstalo věrných 5 účastníků.

Během kurzu i po jeho skončení jsme se snažili prakticky pomoci každému jednomu z účastníků. Jeden absolvoval program organizace Teen Challenge, další dostal vybavení do startovacího bytu, snažíme se pomoci i finančně, jeden účastník se přestěhoval ze zdravotních důvodů zpět za svou rodinou do zahraničí.

Velice děkujeme sboru, za finanční podporu, také za modlitby. Kurz připravoval tým šesti vedoucích.

Kurz „Objevování křesťanství“ byl pro nás dobrým nástrojem, z kterého jsme mohli vycházet a přinášet účinně evangelium těmto lidem na spodku společenského žebříčku.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/6wbtbFaNLJw” video_module_mode=”simple” video_source=”youtube”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][dfd_spacer screen_wide_resolution=”1280″ screen_wide_spacer_size=”20″ screen_normal_resolution=”1024″ screen_tablet_resolution=”800″ screen_mobile_resolution=”480″ screen_normal_spacer_size=”15″ screen_tablet_spacer_size=”10″ screen_mobile_spacer_size=”10″][ultimate_heading main_heading=”Kurz Objevování křesťanství a biblické hodiny v ubytovně v Klokotech” default_sub_heading=”Roman Cimbulka”][/ultimate_heading][vc_column_text]Druhý kurz „Objevování křesťanství“ probíhal od 15. 2. do 26. 4. 2017. Po zkušenostech z předcházejícího roku jsme se snažili, aby setkání bylo každý týden. Kurz pořádal náš sbor pro lidi bez domova, kteří dočasně žijí v ubytovně v Klokotech. Je to bývalá hospoda, předělaná nedávno na ubytovnu, kde bydlí asi 50 lidí, často v zoufalých podmínkách, dokonce i rodiny či matky s dětmi. Do tohoto místa nás pozval bratr z Apoštolské církve, který sem takřka denně obětavě dochází a obětavě slouží těmto lidem. S ním jsme spolupracovali již na prvním kurzu.

Kurz probíhal většinou v jídelně, která je v přízemí ubytovny, kde bylo možno promítat video, a zúčastňovalo se proměnlivě 6-10 lidí. Někdy byli účastni i děti. Často lidé nakoukli, chvíli postáli a zase odešli. Nejvíce lákal lidi z ubytovny zvuk kytary a zpívaných písní. Opět se probíralo Markovo evangelium a hlavními směry byli otázky „ Kdo je Ježíš?“ „Proč Ježíš přišel? a „Jak to souvisí s našimi životy?“ Součástí kurzu bylo i občerstvení, které připravovali sestry ze sboru. Místní lidé z ubytovny vždy uvařili čaj. Dva muži začali chodit na nedělní shromáždění do našeho sboru. Jeden je ze zdravotních důvodů hospitalizován v nemocnici a jedná s o jeho umístnění do domova důchodců.

Protože byl zájem, od května 2017 pokračujeme nyní jednou měsíčně v jednoduchých Biblických hodinách, kde se snažíme jednak přinášet evangelium a jednak prohlubovat víru těch, kteří již vírou na evangelium reagovali.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_heading main_heading=”Výzva pro lidi, kteří se věnují práci s lidmi bez domova.”][/ultimate_heading][vc_column_text]Kéž tak Romanovo svědectví může posloužit jako inspirace pro mnohé další, kteří slouží lidem bez domova.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *